Atlas

 • To, co najlepsze w skandynawskim designie i funkcjonalności
 • Światowej klasy wydajność w ogrzewaniu (SCOP 6.15)
 • Ogromna ilość ciepłej wody użytkowej (545 litrów)
 • Wiodący na rynku poziom dźwięku (30-43 dB(A))
 • Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje się do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
 • Wszechstronność – do nowych budynków i renowacji
 • Zintegrowane rozwiązanie – ogrzewanie, ciepła woda użytkowa i chłodzenie (opcjonalnie)
 • Online – kontroluj swoją pompę ciepła z dowolnego miejsca

Cechy

Znakomita wydajność przez cały rok

Całkowicie nowa gruntowa pompa ciepła Thermia Atlas po raz pierwszy przełamuje barierę 6,0 SCOP!

Thermia Atlas to zupełnie nowa gruntowa pompa ciepła wykorzystująca technologię inwerterową, która gwarantuje doskonałą wydajność dzięki unikalnym właściwościom technicznym. Dzięki przełomowemu współczynnikowi sezonowej wydajności (SCOP) wynoszącemu 6,15 (Atlas 18 przy ogrzewaniu podłogowym 35°C zgodnie z EN14825), Thermia Atlas umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80%.

Thermia Atlas to pierwsza na świecie gruntowa pompa ciepła o współczynniku SCOP powyżej 6,0.

SCOP to miara opisująca efektywność pracy pompy ciepła w ciągu całego roku, uwzględniając okresy ciepłe i zimne. Wskazuje zależność pomiędzy ilością wyprodukowanej energii a ilością zużytej energii. Im wyższa wartość, tym lepszy system.

 

Najlepsze skandynawskie wzornictwo z akcentem premium

Atlas ma nowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy, w całości wykonany ze szkła , zapewniający wrażenie najwyższej jakości. Oprócz ulepszenia ogólnego projektu, nowy wyświetlacz zapewnia także lepszy kąt widzenia i ostrzejszy kontrast. Sterownik pompy ciepła Atlas wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy i przyjazne dla użytkownika, łatwe do zrozumienia ikony.

Atlas będzie miał ten sam srebrnoszary przód i ciemnoszare boki, które okazały się tak popularne w Calibrze.
Podobnie jak w przypadku naszych wcześniejszych topowych modeli, takich jak Diplomat Optimum G3, nowy Atlas również ma osłonę umieszczoną na górze pompy ciepła . Okap poprawia schludny wygląd instalacji i umożliwia ukrycie niektórych przewodów rurowych.

 

Wyjątkowa produkcja ciepłej wody

Dzięki podgrzewaczowi HGW (gorącej wody gazowej) Thermia opracowała unikalną, zgłoszoną do opatentowania metodę wytwarzania ciepłej wody. W tym samym czasie, gdy woda jest podgrzewana w celu dystrybucji w systemie grzewczym, w dodatkowym schładzaczu wytwarzana jest gorąca woda o bardzo wysokiej temperaturze. Oznacza to, że w tej części roku, kiedy dom jest ogrzewany, można uzyskać dużo ciepłej wody przy bardzo niskich kosztach. Pompa ciepła Atlas wyposażona w technologię HGW i wbudowany zbiornik ciepłej wody o pojemności 184 litrów może wyprodukować 545 litrów ciepłej wody (40°C), dając możliwość wzięcia prysznica nawet dziewięciu osobom jednocześnie.

 

Więcej ciepłej wody, szybciej

Zbiornik ciepłej wody wykorzystuje naszą technologię TWS (Tap Water Stratification), co oznacza, że ​​ciepła woda wytwarzana jest szybciej i w wyższych temperaturach niż w przypadku technologii tradycyjnej. Ze względu na podwyższoną temperaturę gorąca woda przed dotarciem do kranów jest rozcieńczana. Oznacza to, że dostępna ilość ciepłej wody użytkowej jest znacznie większa niż w tradycyjnych systemach kotłowych.

 

Wiodące na rynku poziomy dźwięku

Innowacyjna konstrukcja akustyczna uczyniła Atlas najcichszą pompą ciepła na rynku. Dzięki dodatkowym tłumikom drgań i dźwiękochłonności Atlas osiąga doskonały poziom ciszy.

Poziomy hałasu podczas pracy Atlas 12 wahają się od 30 dB(A) do 42 dB(A) , w zależności od prędkości sprężarki (zgodnie z EN12102 i EN ISO 3741). Atlas 12 to najcichsza pompa ciepła na rynku w swoim segmencie.

 

Zaawansowany system kontroli

Sterownik koordynuje i steruje systemem grzewczym. Pompy ciepła Thermia działają z pełną precyzją, aby zapewnić Twojemu domowi najlepszy możliwy klimat w pomieszczeniu przy możliwie najniższych kosztach. Przyjazne dla użytkownika wykresy i ikony sprawiają, że kontroler Atlas jest bardzo łatwy w obsłudze.

Atlas oferuje więcej standardowych funkcji fabrycznych niż jakakolwiek inna pompa ciepła z oferty Thermia:

 • Kolorowy ekran dotykowy i intuicyjne menu
 • Czujnik temperatury pokojowej
 • Pełny przegląd temperatur i krzywych
 • Dwa obiegi grzewcze/chłodzące
 • Inteligentny Dom – interfejs do BMS (Systemu Zarządzania Budynkiem)
 • Inteligentna sieć (EVU)
 • Kontrola źródła energii
 • Zbiornik buforowy
 • Aktualizacja oprogramowania typu plug-and-play poprzez gniazdo USB

Thermia Altas może zapewnić ogrzewanie, chłodzenie, podgrzewanie basenu i współpracować z panelami słonecznymi lub dodatkowymi źródłami ciepła.

 

Technologia inwerterowa

Dzięki ciągłemu dostosowywaniu mocy do aktualnego zapotrzebowania, technologia inwerterowa umożliwia pompie ciepła pokrycie 100% zapotrzebowania na energię. To z kolei oznacza, że ​​nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na ogrzewanie postojowe.

 

Elastyczność

Atlas jest dostępny w dwóch wielkościach wyjściowych : Altas 12 (3-12 kW) i Atlas 18 (4-18 kW). Atlas 12 jest dostępny w wersji trójfazowej (400 V) i jednofazowej (230 V), natomiast Atlas 18 jest dostępny w wersji trójfazowej (400 V).

Atlas posiada wbudowany zbiornik ciepłej wody o pojemności 180 litrów. Wersja Atlas Duo jest dostarczana bez zintegrowanego zbiornika ciepłej wody i jest zaprojektowana do współpracy z MBH Atlas 200 lub MBH Atlas 300 lub dowolnym innym zbiornikiem ciepłej wody.

 

Ogrzewanie

Najpopularniejsze europejskie systemy grzewcze są oparte na wodzie, a ciepło rozprowadzane jest za pomocą grzejników lub wodnego ogrzewania podłogowego. Temperatura wyjściowa systemu dystrybucji wody wynosi zwykle 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla grzejników. Pompy ciepła Thermia stanowią niskoemisyjną alternatywę dla tradycyjnych kotłów w nowoczesnych budynkach, zarówno w przypadku nowych budynków, jak i renowacji, i niezależnie od temperatury wymaganej w systemie grzewczym.

 

Termia w Internecie

Dzięki aplikacji Thermia Online możesz sprawdzić, czy instalacja grzewcza działa prawidłowo, dostosować temperaturę, gdy jesteś poza domem lub otrzymać powiadomienie, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego. Nasz system online zapewnia instalatorom kompleksowe dane diagnostyczne, a także umożliwia im szybką reakcję na powiadomienia lub dostęp do bieżącego źródła informacji o wydajności systemu. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno na Androida, jak i na iPhone'a.

 

Optymalna technologia

Optimum Technology to technologia, która stale monitoruje system i odpowiednio dostosowuje wydajność pompy. Pompy obiegowe klasy A z regulacją prędkości obrotowej gwarantują, że codzienna praca jest zawsze dostosowana do wymagań i warunków użytkownika. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że Twoja pompa ciepła zawsze pracuje na najbardziej efektywnym poziomie.

 

Fajne w lecie

Pompa ciepła zapewnia ciepło zimą, natomiast latem można po prostu odwrócić ten proces. Kiedy jest ciepło, pompa ciepła pobiera ciepło z domu i odprowadza je do odwiertu, aby zapewnić chłodzenie. Proces ten jest znacznie bardziej opłacalny niż tradycyjna klimatyzacja. Dzięki wyposażeniu w odpowiednie opcjonalne akcesoria Thermia Atlas może zapewnić efektywne chłodzenie Twojego domu również latem.

 

Ogrzewanie basenu

Atlas z łatwością ogrzeje Twój basen przez cały rok. Oznacza to, że możesz cieszyć się basenem o każdej porze roku, jednocześnie znacznie zmniejszając koszty jego ogrzewania.

 

Esencja skandynawskiej trwałości i funkcjonalności

Pompy ciepła Thermia są projektowane, testowane i produkowane w jednym z najsurowszych klimatów w Europie. Szwedzkie zimy potrafią być ekstremalne. Luty jest zwykle najzimniejszym miesiącem, z temperaturami spadającymi do -30°C lub nawet niżej na północy, a ogrzewanie jest niezbędne od września do maja. Thermia Atlas opiera się na 40-letnim doświadczeniu w projektowaniu i dostarczaniu pomp ciepła. Dziś jest to najbardziej zaawansowana gruntowa pompa ciepła do użytku domowego w ofercie Thermii.

Zamów kontakt lub bezpłatną wycenę w miejscu inwestycji.
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy