Pompy ciepła Pompy ciepła powietrzne

W przypadku, gdy nie ma możliwości wykonania dolnego źródła pompy ciepła gruntowej lub inwestor jest zdecydowany na pompę ciepła powietrzną, wykonujemy kompleksową instalację pompy powietrznej typu monoblok lub split firmy THERMIA. Pompy te pobierają energię z powietrza, więc są zależne od temperatury zewnętrznej i w mroźne dni nie są tak stabilne temperaturowo, a co za tym idzie, tak ekonomiczne, jak pompy gruntowe. Mimo wszystko, w porównaniu z każdym innym źródłem ciepła na paliwo stałe, są z pewnością bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Pompy powietrzne nie tylko ogrzewają dom zimą i uzyskują ciepłą wodę użytkową, ale mogą również chłodzić budynek latem.

Powietrzne pompy ciepła firmy THERMIA to jedne z najcichszych i najefektywniejszych urządzeń tego typu na rynku. Szwedzka firma posiada dział badawczy pomp ciepła, w którym to dziale pracuje więcej inżynierów niż w niejednej fabryce produkującej pompy. Większość producentów pomp ciepła podaje parametry np. COP uzyskiwane w warunkach laboratoryjnych – sterylnych i są one zwykle zawyżone. THERMIA testuje pompy ciepła w warunkach realnych: mróz, śnieg, deszcz, upał, wiatr. Wentylatory przechodzą testy nawet będąc zasypane igliwiem, czy liśćmi z drzew i to właśnie przy tych niekorzystnych warunkach, jakie panują na zewnątrz budynku, podawane są parametry techniczne urządzeń. 
To właśnie dlatego instalujemy produkowane w Skandynawii pompy ciepła marki THERMIA, które są najwyższej klasy urządzeniami grzewczymi z certyfikatami największych europejskich niezależnych organizacji.

 

Zamów kontakt lub bezpłatną wycenę w miejscu inwestycji.
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy