Pompy ciepła Chłodzenie pompą ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które zimą ogrzewa dom, a latem może go chłodzić. Jest to rozwiązanie wysoce ekonomiczne – jedyny koszt, jaki generuje, to zużycie energii elektrycznej zasilającej sprężarkę przy chłodzeniu aktywnym i tylko pompy obiegowe przy chłodzeniu pasywnym. 

Ze względu na ocieplanie się klimatu i uciążliwe upały, coraz więcej pomp ciepła gruntowych instalujemy z modułem chłodzenia pasywnego. Jest to najtańszy sposób na obniżenie temperatury w budynku – cały proces jest praktycznie darmowy, ponieważ pracują tylko pompki obiegowe o mocy 40-60 WAT. Sprężarka pompy ciepła nie pracuje. Inteligentny sterownik THERMII sam decyduje, czy pompa ciepła ma ogrzewać, czy chłodzić. Wystarczy tylko ustawić temperaturę, a system sam wszystkim steruje. Ten sam sterownik kontroluje też wilgotność powietrza, nie dopuszczając do tworzenia się punktu rosy. Sterownik ten steruje również systemem rekuperacji, więc jeden sterownik odpowiada za wszystko – dotykowo, nowocześnie i w pięknym dizajnie.
Pompy ciepła powietrzne również mogą schładzać budynki, ale tylko podczas pracy sprężarki, więc koszty chłodzenia pompą powietrzną są dużo wyższe niż pompą gruntową. Z tego powodu, planując chłodzenie, najlepiej wybrać pompę gruntową.

Zamów kontakt lub bezpłatną wycenę w miejscu inwestycji.
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy