Calibra

 • Jedna z najniższych wartości GWP na rynku
 • Ekologiczna technologia – czynnik chłodniczy R452B
 • Doskonała wydajność w ogrzewaniu (SCOP 5,96)
 • Dużo ciepłej wody użytkowej (260 litrów)
 • Bardzo niski poziom dźwięku (29-48 dB(A))
 • Technologia inwerterowa automatycznie i precyzyjnie dostosowuje się do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
 • Wszechstronność – do nowych budynków i renowacji
 • Online – kontroluj swoją pompę ciepła z dowolnego miejsca
 • To, co najlepsze w skandynawskim designie i funkcjonalności

Cechy

Doskonała wydajność przez cały rok

Calibra Eco to gruntowa pompa ciepła wykorzystująca technologię inwerterową, która zapewnia doskonałą wydajność dzięki unikalnym rozwiązaniom technicznym. Dzięki imponującemu sezonowemu współczynnikowi wydajności (SCOP) wynoszącemu 5,96 (przy ogrzewaniu podłogowym w temperaturze 35°C zgodnie z normą EN14825) Calibra Eco umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80%.

SCOP to miara opisująca efektywność pracy pompy ciepła w ciągu całego roku, uwzględniając okresy ciepłe i zimne. Wskazuje zależność pomiędzy ilością wyprodukowanej energii a ilością zużytej energii. Im wyższa wartość, tym lepszy system.

 

Bądźmy bardziej ekologiczni – niski GWP

W Thermii jesteśmy zaangażowani w zdrowszy styl życia i zmniejszanie naszego wpływu na środowisko. Dlatego Calibra Eco jest pierwszą na rynku gruntową pompą ciepła z bardziej przyjaznym dla klimatu czynnikiem chłodniczym R452B i najniższą wartością GWP* – 698. Co więcej, dzięki unikalnej konstrukcji wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego niż inne pompy ciepła , co daje bardzo niski równoważnik C02 .

Czynnik chłodniczy R452B reprezentuje innowację pod każdym względem. Jest to doskonały nośnik ciepła, który prowadzi do większej efektywności energetycznej i opłacalności.

* GWP oznacza potencjał globalnego ocieplenia i jest obecnie najdokładniejszą miarą oceny poziomu wpływu na środowisko.

 

Elastyczność

Calibra Eco jest dostępna w trzech rozmiarach wyjściowych: Calibra Eco 8 (2 – 8 kW), Calibra Eco 12 (3 – 12 kW) zarówno w wersji jednofazowej (230 V), jak i trójfazowej (400 V) oraz Calibra Eco 16 (4 – 12 kW) 16 kW) w wersjach trójfazowych (400 V). Calibra Eco posiada wbudowany zbiornik ciepłej wody o pojemności 184 litrów.

Calibra Eco Duo to wersja bez wbudowanego zbiornika ciepłej wody, ale przeznaczona do współpracy z oddzielnym zbiornikiem ciepłej wody: może to być MBH Calibra 200 lub MBH Calibra 300, lub inny porównywalny produkt. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów Calibra Eco może również zapewniać chłodzenie, podgrzewać basen i współpracować z panelami słonecznymi lub dodatkowymi źródłami ciepła.

 

Więcej ciepłej wody, szybciej

Zbiornik ciepłej wody wyposażony jest w naszą technologię TWS (Tap Water Stratification), co oznacza, że ​​ciepła woda wytwarzana jest szybciej i w wyższych temperaturach niż w przypadku technologii tradycyjnej. Ponieważ gorąca woda jest rozcieńczana do temperatury wody wodociągowej, ilość ciepłej wody użytkowej jest znacznie większa ze względu na wysoką temperaturę.

Technologia inwerterowa i TWS sprawiają, że Calibra Eco jest najszybszym i najbardziej opłacalnym producentem ciepłej wody w swoim segmencie: 260 litrów ciepłej wody użytkowej o temperaturze 40°C.

 

Niski poziom dźwięku

Innowacyjna konstrukcja mechaniczna sprawia, że ​​Calibra Eco jest jedną z najcichszych pomp ciepła na rynku. Poziomy hałasu podczas pracy modelu Calibra Eco 12 wahają się od 29 dB(A) do 44 dB(A) , w zależności od prędkości sprężarki (zgodnie z EN12102 i EN ISO 3741).

Calibra Eco 12 to jedna z najcichszych pomp ciepła na rynku.

 

Technologia inwerterowa

Technologia inwerterowa , dostosowująca w sposób ciągły moc pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania, oznacza, że ​​pompa ciepła może pokryć 100% zapotrzebowania na energię. To z kolei oznacza, że ​​użytkownik nie musi płacić za ogrzewanie postojowe.

 

Nowy inteligentny system sterowania

Sterownik koordynuje i steruje systemem grzewczym. Pompy ciepła Thermia działają z pełną precyzją, aby zapewnić Twojemu domowi najlepszy możliwy klimat w pomieszczeniu przy możliwie najniższych kosztach. Nasz kontroler jest bardzo łatwy w obsłudze.

System wykorzystuje algorytm, który zapewnia najniższe możliwe koszty eksploatacji przy jednoczesnym utrzymaniu pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

Nowe funkcje:

 • Asystent uruchomienia – wskazówki krok po kroku dotyczące uruchomienia
 • Kolorowy ekran dotykowy i intuicyjne menu
 • Pełny przegląd temperatur i krzywych
 • Aktualizacja oprogramowania typu plug-and-play poprzez gniazdo USB
 • Interfejs do BMS (Building Management System) – dla Inteligentnego Domu
 

Kontroler z ekranem dotykowym

Nowy sterownik inwerterowej pompy ciepła posiada kolorowy ekran dotykowy i przyjazne dla użytkownika, łatwe do zrozumienia ikony.

 

Optymalna technologia

Optimum Technology to technologia, która stale monitoruje system i odpowiednio dostosowuje wydajność pompy. Pompy obiegowe klasy A z regulacją prędkości obrotowej gwarantują, że codzienna praca jest zawsze dostosowana do wymagań i warunków użytkownika. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że Twoja pompa ciepła zawsze pracuje na najbardziej efektywnym poziomie.

 

Ogrzewanie

Najpopularniejsze europejskie systemy grzewcze są oparte na wodzie, a ciepło rozprowadzane jest za pomocą grzejników lub ogrzewania podłogowego. Temperatura wyjściowa systemu dystrybucji wody wynosi zwykle 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla grzejników. Pompy ciepła Thermia stanowią niskoemisyjną alternatywę dla tradycyjnych kotłów w nowoczesnych budynkach, zarówno w przypadku nowych budynków, jak i renowacji, i niezależnie od temperatury wymaganej w systemie grzewczym.

 

Fajne w lecie

Pompa ciepła zapewnia ciepło zimą, natomiast latem można po prostu odwrócić ten proces. Pompa ciepła pobiera ciepło z domu i odprowadza je do odwiertu gruntowego, aby zapewnić chłodzenie. Jest to bardziej opłacalne niż tradycyjna klimatyzacja. Calibra Eco z opcjonalnym akcesorium może również zapewnić efektywne chłodzenie Twojego domu w okresie letnim.

 

Ogrzewanie basenu

Calibra Eco można z łatwością uzupełnić o ogrzewanie basenu przez cały rok. W ten sposób możesz cieszyć się basenem o każdej porze roku, jednocześnie znacznie obniżając koszty jego ogrzewania.

 

Thermia Online - wbudowana funkcja

Dzięki aplikacji Thermia Online sprawdzisz, czy instalacja grzewcza działa prawidłowo, obniżysz temperaturę podczas urlopu lub otrzymasz powiadomienie, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego. Nasz system online zapewnia instalatorom kompleksowe dane diagnostyczne, a także umożliwia im szybką reakcję na powiadomienia lub dostęp do informacji na temat wydajności systemu na żywo.

Wbudowana funkcja online jest częścią inteligentnego systemu sterowania. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno na Androida, jak i na iPhone'a.

 

Esencja skandynawskiego designu i trwałości

Pompy ciepła Thermia są projektowane, testowane i produkowane w jednym z najsurowszych klimatów w Europie. Szwedzkie zimy potrafią być ekstremalne. Luty jest zwykle najzimniejszym miesiącem, z temperaturami spadającymi do -30°C lub nawet niżej na północy, a ogrzewanie jest niezbędne od września do maja. Calibra Eco opiera się na 40-letnim doświadczeniu w projektowaniu i dostarczaniu pomp ciepła.

 
Zamów kontakt lub bezpłatną wycenę w miejscu inwestycji.
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy